发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson
, E: b' P2 L& C% m% i# m
. R4 k% `) |2 d% k* @% YOver 8 years of piano teaching experience  k. [2 ]2 ?% V$ F- z" y7 ~' D
9 年钢琴丰富教学经验
$ _; _% D0 K6 M7 pOne-on-one lesson
  u+ B8 X6 d, I$ m' X一对一课程
. }0 C: S' N5 }9 P5 s9 y: bAlways preparing learners for music examinations - P$ o) A+ w: _7 o" d, v7 A
为学生做好充分的考试准备
2 a: k1 w! B  V0 O, J' G' z: [( VPrevious students have gone tests and got international certificates
% h( b* i2 f3 s* i: r3 B6 l参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书  v9 R  B  v) x6 y* X$ ^
Can teach all songs from classical to pop music
+ @/ U- h# A  X+ y7 d$ L可教任何歌, 从古典到流行
/ ~# E$ ?' ?5 Q: T: m: YEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
5 D# i) V/ C1 E8 f热情,有趣,快乐和有效率的课程
2 {1 C. M6 I, e& x. W1 w, sFor different students use unique teaching method9 G: ~: F, Q- r# U2 c0 p
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针' ?4 K$ g0 @8 }# e! g6 Z, h
Can be used for elective course
) W3 m# f) H0 ^2 d% j& H可做选修课
. T0 Y- i. y3 B& P1 KRates below are for individual instruction " A3 h# d( f5 C4 F2 ~3 B( Q
费用如下" N' O" K! w! d/ E2 o; i9 J$ ^
% v( U6 _" c2 Z, O2 n& n( z/ q' J6 G
Fee  1 2    . P: o' A: N) {, O( J/ X  T2 [
Per Lesson:30minutes $15 $20   
$ w2 _5 z+ U3 KPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
1 s% T! }0 K% K! fPer Lesson: 60minutes $30 $40  0 I# u$ b3 p" h, w$ G# G+ y
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
# U& y% N0 q4 p- K" T$ [. X6 `& |: [
Over 8 years of piano teaching experience
* _2 [; p9 Y: z2 t# j0 p( H9 年钢琴丰富教学经验
+ {" |4 n' ]1 J+ `) s, |) xOne-on-one lesson . ?3 ]0 ?" o+ E5 ~2 L3 q+ t  b
一对一课程# o# u7 L$ B; _
Always preparing learners for music examinations 6 g# f+ T  O; I8 f& U" V1 S1 f$ Y6 q
为学生做好充分的考试准备
3 @* T$ [1 a" x% O- ~& o! E! u8 EPrevious students have gone tests and got international certificates0 d; ]- D& ^* q/ n) @
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书7 I. ?% z6 y- m, Q& u4 p2 h! Q
Can teach all songs from classical to pop music  X& ]- H+ _0 f, z7 S& N( \) N9 S
可教任何歌, 从古典到流行5 h0 W! }% `5 [- U2 h5 }5 Q
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons, e- n3 x, G3 i& ?5 ~
热情,有趣,快乐和有效率的课程
0 E$ [/ K3 \6 DFor different students use unique teaching method8 X+ B* ?/ K0 ]! _# f
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
) Q9 C1 o3 `1 aCan be used for elective course
8 B- P6 ^5 n" r, ^. T) ~- L2 v可做选修课8 ^* a$ e) F# q0 n% H* X% i
Rates below are for individual instruction
. g% ^+ i. q0 y4 a0 @费用如下" b% Q* D) t0 I/ @

' j1 @, R! C- `Fee  1 2    + s8 _- U# W+ Z/ t- Y7 c
Per Lesson:30minutes $15 $20    " a! m( ?8 n# j% W" E0 D! Y% ~" ^7 v
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
. G4 B0 q6 n  {# vPer Lesson: 60minutes $30 $40  
) w* n! D! [% m5 [. C1 H6 X- aPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题