发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson$ ^/ G& s' ]/ D! I  |+ W

3 k- `) e; h; T. O& W" i1 D1 JOver 8 years of piano teaching experience
" b( B# A. H6 r4 x; b9 |9 年钢琴丰富教学经验
$ e5 p0 w9 r3 O' \One-on-one lesson
4 T3 x  c) K# x7 G& y6 }& O  R0 r一对一课程  ]4 a) X( P' u. K( D  q3 W5 c5 T
Always preparing learners for music examinations
3 w" D/ d6 i9 D' H1 c为学生做好充分的考试准备
8 z% r  `0 G2 D/ I: ^Previous students have gone tests and got international certificates4 q: s5 i6 u6 o  `0 A- w
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书1 G7 n8 R- K* C4 W- W) m, I  p$ ?
Can teach all songs from classical to pop music: b; Y7 m6 f4 |  Z" w/ l$ J, B0 U
可教任何歌, 从古典到流行
" l2 k9 v1 a, o0 }/ FEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
2 a. T% m. g$ y9 P+ j) W3 O热情,有趣,快乐和有效率的课程
$ F8 P  ^, _4 x5 DFor different students use unique teaching method* B; x) y& l7 o4 R! }1 P
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针3 w/ S* T  |" D) S9 r
Can be used for elective course7 e. `$ Y7 n' }  `; z- ]  W5 j
可做选修课5 `, B& z$ |% Z, N/ I
Rates below are for individual instruction " R4 s) V9 p" i0 M7 w& R
费用如下7 c' i- e: [7 ^) d8 j3 X$ ?3 G( l

+ l( Q  A+ {- W4 K2 wFee  1 2    9 c1 e. ]3 z: n6 |0 C, f
Per Lesson:30minutes $15 $20   
+ t. S& m/ j6 y6 \( GPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
' [5 j8 w5 b) g! P$ ]. P8 B7 UPer Lesson: 60minutes $30 $40  
0 n$ x7 P- P/ Q+ t2 _. QPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
& h2 F: v) ~6 y5 A
; I7 E; F$ }6 }# x+ y! H& HOver 8 years of piano teaching experience7 i  b5 _) M/ j5 [
9 年钢琴丰富教学经验
9 ?: ~8 u+ L2 x5 p3 G* UOne-on-one lesson
9 y% Q9 n  D8 t一对一课程% O# B0 i, G7 _
Always preparing learners for music examinations
* Q! S5 [5 S6 j: s) Z7 p" C为学生做好充分的考试准备
* ]; X& [; k0 ^$ EPrevious students have gone tests and got international certificates
! ~/ T& |' Z! Q9 m4 t9 J( s7 G参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
( ^, b+ U" s* [- F; k4 X. W) HCan teach all songs from classical to pop music* w+ c9 e0 E9 Q. o4 R$ r
可教任何歌, 从古典到流行
1 @/ t* R" K1 n5 g. i2 yEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons/ C- Q/ `$ O* x# b9 l, p; v. `
热情,有趣,快乐和有效率的课程# F  B% C3 W$ u& h/ Y2 H' d3 T+ ?
For different students use unique teaching method. }7 _9 G; {" k7 [/ ]( O; C' C5 n
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
" |( h7 @5 \' D9 N% ICan be used for elective course
2 @$ W7 k  f3 h' Q2 B可做选修课, y- ?3 v" Y) g" J4 }* ]& _
Rates below are for individual instruction * [! b7 e8 m; Y( l
费用如下
2 ^7 Z. m+ i9 z1 P' l1 [ 6 R& e' ~) ^. @: n" f
Fee  1 2    ) Z4 D, ~* c% s, u# t/ w8 _7 k+ L
Per Lesson:30minutes $15 $20   
' r7 T: V, W# K9 ^! Y/ v7 u3 EPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    7 L# Z- O# W4 h
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
9 _; f6 a! I/ i4 [" D% s% y( HPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题