发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson6 r& b, U8 W- ^0 o$ c
. V$ V7 ^' h* u9 V0 d8 z0 `
Over 8 years of piano teaching experience8 u& s5 |, K/ P
9 年钢琴丰富教学经验
" j8 k% Z3 h9 P& K/ B' uOne-on-one lesson
* v  J8 b) E, }3 w, G一对一课程- X$ \+ p& m- x0 X2 W/ d1 o
Always preparing learners for music examinations
; a0 `& o* l1 _# A/ @2 r) g! s$ P为学生做好充分的考试准备! N4 c! h' {1 C  ~/ V1 `% e
Previous students have gone tests and got international certificates
3 s9 R" \- E. f$ b参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
6 H% j5 ~0 I' J- `9 v. [- |Can teach all songs from classical to pop music
. y, E% K0 R0 a/ C+ w( M: _1 S可教任何歌, 从古典到流行
" v# }7 _& l4 }7 w9 NEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
: K3 j1 b5 ?) x7 w, \- r热情,有趣,快乐和有效率的课程
& O. X& ]4 r, A$ z0 |For different students use unique teaching method
" _8 C; ~* z3 f6 q5 Z; z针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
! P+ s( p/ U% L& B- UCan be used for elective course
3 Q0 H0 T8 k; A! `( V可做选修课
6 H9 N" D) e# J& o4 jRates below are for individual instruction
( f, |/ N+ Z8 j费用如下
, E) S" x+ x5 h, q
$ \  y  O3 A" T' }. o3 e" ]7 EFee  1 2   
7 L0 u; `) M  I! O: RPer Lesson:30minutes $15 $20   
/ x3 G" k) d( i8 w/ D) ]Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    - P7 {2 y9 K, V, U: H. E7 T
Per Lesson: 60minutes $30 $40  & r+ x2 h* K& \
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson; s( r& S1 ?; r% Q! E- E  I) W
7 U- {. c# Y& j  M0 V1 q. q) n5 X
Over 8 years of piano teaching experience/ i/ l2 u9 @9 c0 p* o
9 年钢琴丰富教学经验# H* I2 y. Q/ Q6 u" E$ R7 I( \
One-on-one lesson
# S5 z' I* Y6 m2 J9 m( N一对一课程3 [8 l) u9 a9 Z; I" d% n
Always preparing learners for music examinations 3 ]+ n0 e" n& c' R* k7 Z2 q$ ]9 _
为学生做好充分的考试准备
9 P+ z  q) Y) z6 o. L. L/ O% s3 {Previous students have gone tests and got international certificates
) A, M' j# y( y3 N( O! ?参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
0 O2 m2 E3 j' s7 q3 nCan teach all songs from classical to pop music$ V+ g4 _' d1 C, ]3 L2 P# ^( [2 `+ E
可教任何歌, 从古典到流行0 ?! R& m4 ?0 D, K
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons, _( z: V; X7 ?
热情,有趣,快乐和有效率的课程/ e' `3 G# ]) q8 B  q: }/ q' C% d, n
For different students use unique teaching method
" {" V2 Z. B) T2 ?4 C针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
: O4 @! m5 N7 o- O) f5 Q- l$ w  ^Can be used for elective course
$ T" y' v/ n# N1 k- F% Q/ ~4 b. z可做选修课
( q0 g- v7 g4 M' e/ a# b7 Q$ i( i5 KRates below are for individual instruction
; ~- m% @% z' [: W; \+ R( \费用如下5 J9 m! ]' n; W4 W4 z; B! y2 J

. S& c1 S9 f* P, y9 D$ d) w8 WFee  1 2    ( A* R9 P. t" g  }' v
Per Lesson:30minutes $15 $20    7 H+ P! @0 l4 m. s2 F
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
2 c9 ]# a, h/ [4 [5 o( |( i4 RPer Lesson: 60minutes $30 $40  
" W/ p) u/ v3 U1 rPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题