发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson1 ]( Q7 t+ ]6 i

8 \6 Z+ b2 Z( o/ |$ J5 p- bOver 8 years of piano teaching experience2 |: h/ q6 S* k9 u: Z9 Y
9 年钢琴丰富教学经验
1 t' K( w/ T0 M0 f$ ^. E, g9 ^* ROne-on-one lesson 3 w: b" ~7 @0 K7 E8 C& Z: k! n
一对一课程
: _; ?8 g. s5 {3 _0 lAlways preparing learners for music examinations 8 M: Q: J. V+ G+ X' l1 l9 W! d+ K" C* K
为学生做好充分的考试准备
! \; f2 o1 ^" ~$ \2 h, H0 s$ wPrevious students have gone tests and got international certificates
! B& t- p4 h6 r+ ~- _参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
& R  \6 ?4 ?7 p4 ~( c: `2 o' {Can teach all songs from classical to pop music
+ ~6 s$ U) Q' O& d: K' N8 h可教任何歌, 从古典到流行
. b+ \- S- F5 I2 A; Q% \Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
; P+ g" A, G) A. e- ~  ~热情,有趣,快乐和有效率的课程
! ~1 Z, U2 T' Y4 ]: _: SFor different students use unique teaching method9 u& v* a& b9 O7 ]' ?
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
) R) Y" d% e" t  d7 Y* MCan be used for elective course
; C; ~2 U7 s8 J* E- P可做选修课/ [8 W1 T. r& ]
Rates below are for individual instruction
' v0 `; B0 A. |1 Q  N( h费用如下1 H' C- k3 u6 X; n' [
3 ~4 ]# P5 {* D  p" K9 V
Fee  1 2    8 s6 l  a7 F# r" `, J( s6 F
Per Lesson:30minutes $15 $20   
$ ^1 O/ T: ?  P  z  h' T$ @% e; sPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
. A) n6 u* Q- a: _! a9 CPer Lesson: 60minutes $30 $40  
" K- w4 _( Q# r0 G- h& [7 E$ PPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
# N" Y5 X7 U$ q! y# [9 T
6 G8 p# G2 a* i8 m8 u) BOver 8 years of piano teaching experience
( x: Z2 O( ~/ U9 年钢琴丰富教学经验; L' W5 b$ f9 b5 w" f! Q& O) Q& w
One-on-one lesson * G' I5 C0 [7 v7 q+ |$ K$ f
一对一课程
% v1 U2 y, H9 l. qAlways preparing learners for music examinations : W- t7 Y' C: H9 B8 t
为学生做好充分的考试准备+ N. y, c. P( B) b! @5 i
Previous students have gone tests and got international certificates6 u- g& Q8 Q5 R1 |  T
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书* y5 `" F$ p5 i8 P8 V' p# Z
Can teach all songs from classical to pop music+ U; n# A* Z1 z; Z! b' h. U+ V3 f
可教任何歌, 从古典到流行3 @$ J  o' j5 v0 s
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
' {; k9 q  Z" Y2 t热情,有趣,快乐和有效率的课程
/ |; v: ~* M2 A0 l; R( ^2 zFor different students use unique teaching method: ^* @1 a" O& A
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
7 ~9 ^/ N' W  s" XCan be used for elective course4 A6 v7 H' r7 `8 f. u
可做选修课( j7 K! P; E$ w; r
Rates below are for individual instruction
, ^2 y! P: R8 d! j: z1 ~9 e0 U费用如下
! K2 o+ y$ V9 M! i) |" Q2 e ( h7 G0 O. [4 l2 {0 Y* D$ z0 V
Fee  1 2      m& m) H4 U2 ?# H* Y
Per Lesson:30minutes $15 $20   
% v8 L" M- B3 l) F7 {6 Z5 i2 oPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
$ O" g+ d- u6 H" R5 D' P. bPer Lesson: 60minutes $30 $40  
, q: c  `1 T7 m5 g! b( g& \Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题