发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson( L6 F) _# t/ w  X+ E* i3 w4 u

9 V  l/ a6 y! ]* H4 V) A  ~Over 8 years of piano teaching experience
7 g) ^" g4 A) N$ p8 \0 y9 年钢琴丰富教学经验1 n8 w# c" x9 J" @- I! X2 R& C8 Z
One-on-one lesson ! I1 S  ^6 |# [0 u. I, H7 A/ _' D
一对一课程
+ u2 u. U5 I5 ]0 M3 QAlways preparing learners for music examinations ) ?  U% O6 K1 n7 y5 J
为学生做好充分的考试准备
6 U5 @, k0 A- l3 T6 ^3 @/ t2 y2 ?Previous students have gone tests and got international certificates
6 ^# K" ?) ^7 M( m5 H" L; O参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
  W% _! j/ q/ @1 _1 ^Can teach all songs from classical to pop music
5 k1 Y/ z0 I, p" S# g0 `5 e; z0 e可教任何歌, 从古典到流行5 p- M& G8 w" l4 N3 x
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons- ^6 b1 Q/ I' J! X6 b! c
热情,有趣,快乐和有效率的课程
* K6 A6 d% D/ BFor different students use unique teaching method+ x6 ~0 p+ Y  q* r
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针! k, Z0 ]' y3 ]+ W0 }
Can be used for elective course1 s0 y, q; o3 U5 P$ w& s$ m( S
可做选修课: |# j" D4 ]/ C4 F8 _/ m- z5 a$ ~
Rates below are for individual instruction 4 I: U0 z% J) @% _, V
费用如下8 B* X: I1 \1 P; s! w, @

& b2 s4 t, ~8 B6 iFee  1 2    " r: d; R7 V. a( a: i
Per Lesson:30minutes $15 $20   
/ w; }+ W6 k  l# N" l- s4 tPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
; m! t' u" w7 `# _  ^2 ]( {& zPer Lesson: 60minutes $30 $40    j8 P5 I% Y7 a" f8 `8 q
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
0 `( b! V5 q2 o; A8 G! l
4 f$ s! w, l# x, T. ZOver 8 years of piano teaching experience
0 r, W' V; `5 o# {6 Y9 年钢琴丰富教学经验3 k! l3 d( Z5 q/ f
One-on-one lesson ' G& ~  `# m# h# E! j
一对一课程
! ~  e. t8 m5 Z8 D& f! XAlways preparing learners for music examinations . i  A& C9 F. f+ E8 G
为学生做好充分的考试准备
+ O0 ?) L- x, |2 E* _% B9 dPrevious students have gone tests and got international certificates& E$ N3 K1 ~  l# e! [7 t
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
( f+ @# w4 f  i5 |7 G. x, FCan teach all songs from classical to pop music
1 d9 I  B; |( F7 }1 B" g可教任何歌, 从古典到流行7 f- Y* N9 q: d$ N+ H
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
7 ]0 [6 u$ L) N3 H# Y; f& L1 ~热情,有趣,快乐和有效率的课程5 N% k/ \: j$ i, z* j, a( K
For different students use unique teaching method
: M; l; A4 _5 G2 W针对不同的学生采用不同而独特的教学方针) l8 i0 M. l. k/ J
Can be used for elective course8 l; I% z6 \) i' x/ p0 F
可做选修课
8 T/ g% b) t5 N* Z0 q6 zRates below are for individual instruction , ~# q4 Q  A' f4 T- c% v
费用如下
) t' J2 k; @" d: F, g
; N' r5 G5 p3 G3 q. j8 E6 sFee  1 2    , b$ w. _, j+ j8 O' w
Per Lesson:30minutes $15 $20    5 \' B/ M. |1 K
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    , P8 O- m4 s5 ^% t) {& D3 L
Per Lesson: 60minutes $30 $40  ( P3 U. A* `  i+ X- ~3 Z! a
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题