发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson
( M' C& b# P9 o3 h; C1 M& j4 N1 e) I  i. K1 ]4 i+ B* O
Over 8 years of piano teaching experience
% ]. q& A# `' ?6 G- ?9 年钢琴丰富教学经验4 h/ L' O$ m' t+ G5 x0 b
One-on-one lesson 7 R* P$ N; W9 B' C/ G0 T
一对一课程: j$ o+ j7 n) \4 k- ^: K0 K
Always preparing learners for music examinations
, ~, G: \& h. q  w为学生做好充分的考试准备, l, X( ~/ z/ _* F* e+ h
Previous students have gone tests and got international certificates
$ b. L& Y% P7 v/ p参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书# m& g% G) S# k& g
Can teach all songs from classical to pop music: F  j# g+ k2 @$ E" g) D# {# w
可教任何歌, 从古典到流行5 f4 e* w5 A6 e
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
+ @( S- F; I; r3 \1 @热情,有趣,快乐和有效率的课程
& J- ~: s4 S0 N4 [0 q: gFor different students use unique teaching method# K3 j, Q' c# O3 q. e* p6 f# ~* ?
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针5 Q+ h( w' x. _( h
Can be used for elective course
+ h5 v+ z; s3 Q' x; l+ p可做选修课
0 P9 o7 J% ^; M6 k9 ERates below are for individual instruction ; U2 [2 K  q) _/ Q* {( L
费用如下
0 m' y2 w+ H; @5 y$ P. s) e
. @. t: @" ]9 u5 x# ~7 k/ s+ Q: O7 cFee  1 2   
  t: r$ [$ s- O' T( ^& APer Lesson:30minutes $15 $20   
9 i6 H6 |" V  \% QPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    2 N, _- I! s4 [1 c+ @  n; h! W' c6 f2 g
Per Lesson: 60minutes $30 $40  ! g& z- P& Z5 m
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
8 C2 I8 l6 m) }$ @% E$ i' f+ Q9 S& N0 d8 H
Over 8 years of piano teaching experience
4 P" S( L. z. g9 年钢琴丰富教学经验' K# k: z/ {8 v/ g! E1 w
One-on-one lesson
3 s0 U- t6 F9 a) R( G一对一课程
5 d: J% u" @+ V" \1 J4 \Always preparing learners for music examinations 1 p0 a6 {% z3 F" r" u
为学生做好充分的考试准备) f+ I$ D0 }/ J9 H) D5 N
Previous students have gone tests and got international certificates6 N7 X4 Q5 J. x% [" C
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书: ]6 c) w# B8 w9 {: v" X; s
Can teach all songs from classical to pop music# R( z2 t; f9 B$ {8 E! P
可教任何歌, 从古典到流行
1 l/ t9 [- C+ W9 U" u# YEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
, o3 ~. k8 X$ ^/ d% ~热情,有趣,快乐和有效率的课程% m. K4 P2 y" C; i2 _
For different students use unique teaching method
( s3 l- G+ j: h# Z  Z针对不同的学生采用不同而独特的教学方针) R) [! @) q! e7 M
Can be used for elective course
2 k4 a3 s& N' e: M# Q/ d可做选修课
; S$ G4 F9 Z2 g1 D/ ZRates below are for individual instruction , b- X5 j& m+ o9 C# e. q3 N
费用如下4 n, j" K- K6 _2 {0 X; F

9 q4 V+ [8 T3 F1 _Fee  1 2    1 C5 w! \9 A" ]# e. P
Per Lesson:30minutes $15 $20   
  I- S5 d. H: Q! ?) ~0 sPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    4 y6 F+ i8 y* b/ `2 r
Per Lesson: 60minutes $30 $40  , [8 u! d. w+ J: X% h1 [# C
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题